Ağaç katliamcıları MOBESE kameralarından bulundu

Özgecan Aslan Meydanında yarım asırlık kauçuk ağacını, bir madde şırınga ederek kuruttukları mobese kameraları ile ortaya çıkartılan Büyükşehir Belediyesi 3 çalışanı adliyeye sevk edildi.

Adnan Menderes Bulvarı, Kültür Park, Özgecan Aslan Meydanında yarım asırlık kauçuk ağacını asit vererek kuruttukları mobese kameraları ile ortaya çıkartılan ve gözaltına alınan Büyükşehir Belediye çalışanları adliyeye sevk edildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi kiralık araçlarından 34 DKC 222 Plakalı otomobille kauçuk ağacının bulunduğu meydana gelen Belediye çalışanı Yusuf Soyak,  ve yanındakiler ellerindeki aletlerle önce Ağacın gövdesini matkapla deldiler. Açtıkları deliklerden, ağacın kurumasına neden olan bir maddeyi enjekte ettiler. 

 
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın  talimatıyla başlatılan soruşturmada, Suçlular, Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ile Asayış Şube ekipleri ortaklaşa yaptıkları çalışmada bölgede ki özel kameralar ile mobese kameralarını gözden geçirmeleriyle ortaya çıkartıldı. 
 
Gözaltına alınan Y.S., Mersin Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadesinde Toroslar CHP Gençlik Kolları Başkanı O.Ç. ile ağacı kurutma eylemeni gerçekleştirdikleri ve ağacın kurutulması için talimatı ise Daire Başkanı S.S.G.’ten aldıklarını söyledikleri ileri sürüldü. Emniyette ki sorguları tamamlanan 3 zanlının Adliyeye sevk edildikleri bildirildi.
Olayla ilgili Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bir açıklama yapması da bekleniyor…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Translate