Mersin DEVA’da cenk başladı

Mersin DEVA Partisinde Cenk Cenkçimenoğluna tepki gösteren yöneticilerin peşpeşe istifaları deprem etkisi yarattı.

[responsivevoice_button voice="Arabic Female"]

Mersin’de DEVA Partisinin il kongresi sonrası istifaların ardı arkası kesilmiyor. Cenk Cenkçimenoğlu’nun il başkanlığına getirilmesine tepki gösteren yöneticilerin birbiri ardına istifaları Mersin’de büyük ses getirirken kamuoyunun gözleri bu partide ki karışıklığa çevrildi.
İstenmeyen, başarısız ve tabansız siyasi kişiliği gerekçe gösterilen İl Başkanı Cenk Cenkçimenoğluna tepki istifalarının, DEVA Partisi Genel Merkezince nasıl kaşılanacağıda merak konusu oldu.
İl Başkanı Cenk Cenkçimenoğlu’nun insanlara tepeden bakan, kibirli, halktan kopuk tavırları nedeniyle, birlikte yol yürüyemeyecekleri kararını veren Mersin İl Başkan Yardımcıları Kurtuluş Vural, Selçuk Kızıldamar, Hüseyin Taner, Erkin Kara, Birkan Ölmez ve Tamer Örs ile İl Yönetim Kurulu üyesi Yakup Gitmiş istifa dilekçelerini il başkanlığına verdiler.
Kurucu üyelerinin de aralarında bulunduğu bu isimler ile birlikte Akdeniz İlçe Başkanı Özcan Demir, Toroslar İlçe Başkanı Ramazan Özen, Yenişehir İlçe Başkanı Hediye Koçoğlu Dalgıç, Mezitli İlçe Başkanı Önder Usta ile Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Şensoy da görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar. İstifasının beklendiği öne sürülen
Tarsus İlçe Başkanı Ferhat Gündeş ise her hangi bir şekilde istifasının söz konusu olmadığını sonses’i arayarak bizzat bildirdi.
Görevlerinden istifa eden isimlerin, parti üyeliklerinin ise devam ettiği  belirtildi.
Mersin’deki istifa depremi sonrası DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın son derece rahatsız olduğu, Cenk’siz  yeni bir oluşum için düğmeye basacağı iddia edilirken, İl başkanı Cem’in görevden alınmadan önce kendi iradesi ile istifa edeceği siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Translate