MHP, Mersin Ülkü Ocakları eski başkanını önceden aforoz mu etti?

Dün banka önünde Adana Kadirli ilçesinden gelen 4-5 kişinin saldırısına uğrayan MHP Mersin Ülkü Ocakları eski başkanı Çağrı Ünel, ülküdaşlarının sert açıklamalarına hedef oldu.

[responsivevoice_button voice="Arabic Female"]

Toroslar Belediyesi karşısında bulunan Ziraat Bankası önünde, dün öğle saatlerinde Adana Kadirli ilçesinden gelen MHP’li 4-5 kişinin saldırısına uğrayan MHP Mersin Ülkü Ocakları eski başkanı Çağrı Ünel, ülküdaşlarının sert açıklamalarına hedef oldu.
Sosyal Medyada paylaşılan bazı videolarda, ele alınan cinayet olayı, MHP’li bir milletvekili tarafından organize edildiği, Ünel ve bu milletvekili arasında geçmişte bir tartışma yaşandığı ileri sürüldü.
Sosyal medyada, Ülkücü yollaşlarının sert açıklamalarına maruz kalan Çağrı Ünel’in gözaltında sorgulamasının sürdüğü öğrenildi.
İŞTE O AÇIKLAMALAR
“Mersin’de bir ülküdaşımızın öldürülmesi, teşkilatımızda derin bir üzüntüye sebep olmuştur.
Yaşanan bir kavga olayı ardından olay yerinden uzaklaşan kişiye arkasından silahla ateş ederek sırtından vurup öldüren kişinin eski bir ocak başkanı olması eline bulaşan ülkücü kanını temizlemeyecektir.
Bazı haberlerde iddia edildiği şekilde bıçaklı bir saldırı ve yaralama olayı olmadığı halde, kamuoyunda cinayeti yumuşatmak için bazı kişiler tarafından yapılan algı çalışmaları ise tarafımızdan tepkiyle karşılanmıştır.
Konuyu buradan alarak üzerine vazife olmadığı halde bir katili savunan ve bu cinayeti bir şova dönüştürenler de ne derece büyük bir suça ortak olduklarını akıllarında bulundurmalıdırlar. Ortada Ülkücü bir gencin kanı ve sıkılan kurşunun hesabını verecek adi bir suçlu vardır. Herkesin bu konuları göz önünde bulundurarak yaptığı açıklama ve yorumlara dikkat etmesi gerekmektedir.
FETÖ’cü bir hainin, Mersin’de tetikçiliğini yapan bir katili, kamuoyu nezdinde aklamak için yapılan akla ziyan açıklamalar ise akılla izahı mümkün olmayan bir durumdur.
Vefat eden rahmetli ülküdaşımızın acısını derinden yaşadığımızı belirterek, bu konunun adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı bildiririz. Merhum ülküdaşımıza Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve Milliyetci-Ülkücü Harekete başsağlığı dileriz.
Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı”
Bu açıklamaya, Çağrı Ünel’in annesi aşağıdaki açıklamayı yaparak tepki gösterdi:

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’da cinayet olayıyla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaparak hesap soracaklarını söylediler:

Adana Kadirli ilçesinden Mersin’e gelen ve banka önünde bekleyen MHP’lilerin, saldırdıkları eski ülkü ocakları il başkanı ile ne alıp veremediklerinin soruşturma sonrasında ortaya çıkması bekleniyor…
Dün, merkez Toroslar ilçesi Kuvayı Milliye Caddesi üzerinde yaşanan olayda, eski Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Çağrı Ü., banka önünde tartıştığı 4 kişiden Emrullah K.’yi tabanca ile vurarak öldürmüş, zanlı daha sonra polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Translate